Vyras išgyvena vidurio amžiaus krizę. 6 patarimai kaip elgtis moteriai

Psichologė Vitalija Mikutaitienė 

VšĮ "Mokymų ir psichologinio konsultavimo centras"

Dažnai moterys nustemba, kodėl jų partneris iš savimi pasitikinčio ir turinčio tikslų vyro tampa nusivylęs ir nepatenkintas viskuo, arba ramaus būdo sutuoktinis ima dažniau pykti ir kelti balsą. Kas anksčiau vyrui patiko dabar nebe patinka. Jis ima elgtis nenuspėjamai: nusiperka sportinį automobilį, motociklą arba pasak jo „krūta“ kompiuterinių žaidimų konsolę nepasitaręs su jumis, nors anksčiau visas išlaidas aptardavote kartu. Vyras dažnai būna susimąstęs, liūdnas. Jo seksualiniai poreikiai arba padidėja arba sumažėja. Taip pat gali sakyti  „mečiau tą reikalą“ arba žvalgytis į kiekvieną trumpesnį sijoną. Žmona tampa dėl visko kalta, nieko nesugebanti padaryti „gerai“ pagal vyro standartus.

Vyrai vidurio amžiaus krizės metu susimąsto, ką jau pasiekė gyvenime, ką dar norėtų pasiekti ir kas jam padeda, o kas trukdo.  Kadangi žmonės yra labiau linkę kaltinti kitus žmones ar aplinką, o ne save pačius, tai žmona tampa kalta, kad vyras mažai pasiekė gyvenime, arba daug pasiekė, bet būtų galėjęs dar daugiau pasiekti.

Taigi kaip žmona gali elgtis, kai vyras išgyvena vidurio amžiaus krizę?

Visų pirma turėtumėte  įvertinti savo šeimos gyvenimo kokybę ir  kiek turite jėgų ir noro stengtis, kad išlaikytumėte santuoką/partnerystę. Jei atsakymas norite būti kartu iki kol mirtis jus išskirs, tai Jums tiks šie patarimai: 

Vis dėl to jei ir labai stengsitės gali ir nepavykti išsaugoti šeimos, bet nekaltinkite tik savęs, nors vyras ir sakys: „Tai tavo kaltė, nes tu visada viską kontroliuoji!“ Tiek kuriant šeimą, tiek ir ją ardant reikia dviejų asmenų. Moterys irgi išgyvena vidurio amžiaus krizę, tik ši nėra tokia žymi, kaip vyrų. Tiek vyro, tiek moters išgyvenama vidurio amžiaus krizė yra išbandymas šeimai.