Schemų terapija

Mes (Gintarė ir Vitalija) 2020 metais baigėme schemų sertifikavimo kursą pas Paul M. Kasyanik ie Elena V. Romanova. Taigi pradedame savo darbe taikyti ne tik kognityvinę elgesio terapiją, bet ir schemų terapiją.

Jeffrey Young (1990, 1999) sukūrė schemų terapiją specialiai tam, kad būtų galima padėti asmenybės problemų turintiems pacientams, kuriems standartinė kognityvinė elgesio terapija neveikė. Schemų terapija – tai sistemiška terapija, kuri išplečia standartinę kognityvinę elgesio terapiją. Joje daug daugiau dėmesio skiriama ieškoti psichologinių problemų priežasčių vaikystėje ir paauglystėje, daugiau dirbama su emocijomis, su terapeuto ir paciento santykiu bei su paciento disfunkcinėmis strategijomis.

Schemų terapija buvo sukurta siekiant gydyti ilgai besitęsiančius emocinius iššūkius. Ji padeda klientams pasiekti giluminius pokyčius, perrašyti praeities įvykius, įveikti vaikystės traumas. Schemų terapija padeda atpažinti savo režimus bei schemas bei ieškoti būdų tenkinti savo emocinius poreikius kuo geranoriškesniu sau būdu.

Su schemų terapija galima susipažinti į lietuvių kalbą išverstoje J.E. Young ir J.S. Klosko knygoje „Ištrūk iš spąstų“.