Amžiaus skirtumas poroje

Koks amžiaus skirtumas tarp partnerių yra geriausias kuriant šeimą? Kodėl?

Į šį klausimą nėra vienareikšmio atsakymo. Gerais santykiais santuokoje gali džiaugtis partneriai būdami vienmečiai, ir tie kurių amžiaus skirtumas iki 10 metų ir tie, tarp kurių skirtumas daugiau negu 20 metų. Kaip partneriai sutars šeimoje priklauso nuo to, kaip jie sugebės patenkinti vienas kito poreikius: saugumo, priėmimo, pagarbos, bendravimo, meilės, rūpinimosi vienas kitu. Nesutarimai prasideda, kai šeimoje imama mažiau bendrauti ir neišsakomi savi norai ir tuo pačiu neišgirstami, kokie yra svarbiausi partnerio poreikiai.

Bendraamžių santuokos privalumas tas, kad abiejų partnerių gyvenimiška patirtis yra vienodos trukmės, abu ima jausti fiziologinį senėjimą panašiu metu. Šie partneriai dažniausiai būna užaugę, žiūrėdami tuos pačius filmukus, klausydm i tos pačios muzikos, panašiai prisimena svarbiausius istorinius įvykius savo gyvenime. Jie visada gali dalintis mielais, panašiais prisiminimais. Tad  partneriams  natūraliai turint tiek daug bendro yra lengviau susikalbėti.  Kitas labai svarus dalykas, kad bendraamžiai partneriai yra  toje pačioje asmenybės vystymosi stadijoje ir  išgyvena tas pačias krizes. Jie susiduria su tomis pačiomis problemomis tuo pačiu laiku: mokslų baigimas, darbo paieška, iššūkiai įsitvirtinant darbo rinkoje, kilimas karjeros laiptais, sveikatos problemos artėjant senantvei, draugų netektys ir t.t. Vienas poras panašių problemų sprendimas suvienija, o kitas – išskiria. Jei abu partneriai išgyvena papildomą stresą vienu metu, gali nelikti atjautos ir supratimo artimam žmogui. Bendraamžių porai didžiausias pavojus kyla, kai:

Bendraamžių poros didžiausias trūkumas tas, kad jie abu jaučiasi lygiateisiai ir nė vienas nenori nusileisti konflikto metu. Antra šios poros seksualinis suderinamumas  nėra idealus.

Santuokos, kai vyras yra vyresnis už moterį privalumas tas, kad vyras gali pasiūlyti moteriai didesnį emocinį ir materialinį saugumą. Jau ir penkiais metais vyresnis partneris yra brandesnis, daugiau gyvenime matęs ir patyręs. Jis jau gali ir nori būti savo gyvenimo palydovei globėjas ir mokytojas. Kitas moteris žavintis faktas apie vyresnius partnerius yra tas, kad jie moka viskuo pasirūpinti pradedant a ir baigiant z. Kuo vyresnis vyras, tuo geriau žino, kaip pasirūpinti ir patenkinti pasirinktą, jaunesnę partnerę.   Šios poros seksualinis suderinamumas yra geras, kiek vyras gali išmokyti, o moteris nori išmokti. Tokios santuokos trūkumas gali būti, kad kuo aukštesnę visuomeninę padėtį pasiekęs ar užsitikrinęs geresnę materialinę gerovę vyras, tuo jis gali būti linkęs labiau kontroliuoti ir saugoti jaunesnę moterį.

Gali būti, kad jauna mergina pasirinkusi daug vyresnį vyrą, santykių pradžioje mėgausis rodomu globėjišku dėmesiu, klaus patarimų spręsdama problemas. Tačiau vieną dieną jauna mergina užaugs į brandžią moterį, kuri norės savarankiškai spręsti problemas, sieks karjeros, norės būti lygiavertė santykiuose. Šiai moteriai gali atsibosti nuolatinė vyro globa ir vadovavimas, ką ir kaip daryti.

Poroje, kur vyras jaunesnis už moterį apie 10 metų ir daugiau, didžiausias privalumas seksualinis suderinamumas. Žinoma, kad moterys seksualinio aktyvumo piką pasiekia 35-40 metų, o vyrai – 18-20 m. Taip pat šioje santuokoje moteris galės patenkinti savo motinišką poreikį rūpintis, globoti, saugoti ir besąlygiškai mylėti vyrą, kuris gali būti šiek tiek vaikiškas ir emociškai nestabilus. Moteris visada jausis, turinti pasitempti, kad atrodytų jauniau. Ji daugiau sportuos, rengsis jaunatviškiau, labiau prisižiūrės išvaizdą. Šios poros santykiai gali būti labai romantiški, šilti ir kupini meilės arba gali būti daug konfliktų ir tuo pačiu daug aistros.  Šios santuokos didžiausias trūkumas tas, kad ši pora sulaukia daugiausia aplinkinių apkalbų ir pasmerkimo.

Sėkmingiausia ta pora, kuri moka susikalbėti ir susitarti gražiuoju visais gyvenimo klausimais, sunkiausiais ir laimingiausiais gyvenimo momentais. Nors, kai kurie mokslininkai teigia, atradę idealų amžiaus skirtumą – 4 metai ir 4 mėnesiai. Tačiau jei tik aklai tikėsime ta formule ir neįdėsime pastangų į santykius – gero rezultato nebus.

 

Šiandien poros, kurių amžiaus skirtumas yra dvigubas arba netgi didesnis nei dvigubas, yra gana dažnos. Ką jūs manote apie tai? Ar normalu, kai vyras veda sau į dukras tinkančią merginą?

Normalu jei nėra prievartos ir smurto. Abu partneriai gauna iš santuokos, ko labiausiai trūksta gyvenime. Vyras gauna – jaunystę ir grožį, o mergina – gyvenimišką patirtį, visuomeninį statusą ir materialinę gerovę. Taigi abi pusės gauna ko nori. Svarbiausia, kad santykiai būtų pagrįsti nuoširdumu ir atvirumu. Tačiau gyvenime būna visaip.