Kuo moters asmenybei naudinga motinystė?

Psichologė Asta Budvytienė,

VŠĮ ,,Mokymų ir psichologinio konsultavimo centras“

 Gimus vaikui tėvams (ypač mamai) tenka susidurti su pokyčiais ir apribojimais. Pratusieji prie aktyvaus gyvenimo būdo, planavimo, tikslų nusistatymo ir greitų rezultatų, taip pat „gyvenimo dėl savęs“ susiduria su dideliu iššūkiu.

 Visgi šiuos iššūkius įveikus, asmenybė pereina į aukštesnį brandos lygį. Todėl, kad nori-nenori įgyjate dar vieną bruožą – gebėjimą tiesiog būti. Neplanuojant, nežinant kokia diena tavęs laukia. Kūdikio auginimas – puiki erdvė patirti, ką reiškia posakis „pasakyk savo planus, tai prajuokinsi Dievą“.

Kas mūsų nepalaužia, tas sustiprina. Vaiką auginti tikrai sunku, nuovargis, bemiegės naktys, atsakomybė 24 valandas per parą. Tačiau tai nesitęsia amžinai. Žinodamos, kad tai įveikėte, jausite didesnį pasitikėjimą savimi.

 Galimybė išmokti pasikliauti savo „vidiniu žinojimu“. Nors apie vaikų auginimą yra daugybė informacijos, dauguma patarimų prieštarauja vienas kitam. Be to, juk kiekvienas vaikas ir kiekviena mama individualūs. Kartais tas pats patarimas vienam vaikui tinka, kitam – ne. Tačiau kiekviena mama turi vidinį žinojimą, intuiciją, kurią  galima pažadinti (apie tai – kitame straipsnyje).

 Gimus vaikui, puiku metas išmokti greitai veikti ir neatidėlioti svarbių darbų. Jei to neišmokote anksčiau. Turite laisvesnę minutę – imate ir padarėte kažką. Nes vėliau neaišku kada atsilaisvinsite. Kaip jau minėjau, būnant su vaiku, daug nepaplanuosite, nes „kiaulystės dėsniai“ suveikia visu pajėgumu.

 Idealus metas atsisakyti „laiko vagių“ – televizoriaus, beprasmio naršymo internete, tuščių plepalų ir netgi žmonių, su kuriais mielai jau seniai būtumėte nutraukusi santykius. Dabar tam turit puikią priežastį – „neturiu laiko“.

 Galimybė susitaikyti su savo mama, arba, jei mirus ar santykiai nutrūkę, jai atleisti. Dabar jūs pati esate mama, todėl žymiai lengviau į gyvenimą pažiūrėti jos akimis ir ją suprasti. O tai padaryti verta ne tik dėl mamos, bet labiausiai dėl savęs ir savo vaiko.  Atsikračius nuoskaudų, atsiranda vidinis lengvumas.

 Tai visgi verta tapti MAMA!