Naujienos‎ > ‎

SEMINARAS - SOCIALINĖ PANORAMA!

Birželio 16 d., 9 val. Kaunas

Dėmesio specialistai ir visi, besidomintys žmonių santykiais! Lietuvoje dar naujas terapinis metodas – SOCIALINĖ PANORAMA! Tinka ir vaikams, ir suaugusiems.

Nuo pat gimimo, pažindami pasaulį, mes susidarom tam tikrą įsivaizdavimą apie tai, koks jis yra: kokie žmonės mane supa, kaip atrodo, ką veikia, ko nori, kas jiems svarbu, kas aš esu jiems, kaip jie į mane reaguoja ir t.t. Tai vadinama patirtimi. Susipažinę su nauju žmogumi, mes jį stebime, vertiname ir susidarome tam tikrą jo vaizdinį arba personifikaciją, mintyse padedame į kažkurią lentynėlę: didesnių, mažesnių, artimesnių, tolimesnių, svarbesnių, mažiau svarbių, kairėje, dešinėje ir t.t. Ir tai yra tik įsivaizdavimas apie jį. Mums paprastai atrodo, kad žmogų pažįstame ir tą įsivaizdavimą, arba personifikaciją, mes laikome realybe. Tačiau tai tik mūsų vaizdinys. Taip iš visų sutiktų žmonių vaizdinių susidaro tam tikra SOCIALINĖ PANORAMA.

Pagrindinis socialinės panoramos nagrinėjamas klausimas – kaip mes įsivaizduojame tarpasmeninius santykius? Kaip teigia socialinės panoramos metodo kūrėjas Lucas Derks, jei mums kyla problemų bendraujant su kokiu nors žmogumi, reiškia savo socialinėje panoramoje jį pastatėme į klaidingą vietą. Visos problemos yra ne aplinkoje, bet mūsų galvoje. Ir ne kitus reikia keisti (ne aplinką), o save, savo žemėlapį.

Savo santykius arba nuostatas galima keisti sąmoningai – medituojant, stebint save, sąmoningai elgiantis kitaip. Tačiau tai būna labai sunku ir užtrunka labai daug laiko. Nes yra sąmonės durys, kurios naujus dalykus, prieštaraujančius giluminiams įsitikinimams, laiko kvailystėmis ir jų neįsileidžia. Todėl tarsi savaime susiklosto aplinkybės, priverčiančios grįžti į senas vėžes. Juk pasąmonėje glūdinčios nuostatos visa jėga stengiasi grįžti į paviršių. Todėl kolegos dar labiau ima vėluoti į darbą, atsiranda dar daugiau nenumatytų išlaidų, o tau atrodo, kad visas pasaulis susimokė prieš tave. Tai vadinama pasipriešinimu.

Socialinės panoramos metodikos remiasi neurolingvistinio programavimo, meditacijos, transo metodais, dirbama su simboliais, spalvomis (tačiau jie nėra aktyviai interpretuojami). Tai, kas vaizduotėje (ir gyvenime!) kliento netenkina, tiesiog keičiama kuo nors kitu.

Žiūrint iš šalies, tai gali atrodyti kaip vaizduotės žaidimai. Tačiau jų efektas yra stebėtinas! Mūsų sąmonei tai neatrodo rimta, todėl nėra pasipriešinimo. Dirbama tiesiogiai su pasąmone, todėl nieko nesprendi logiškai. Sąmoningai žiūrint, atrodo, jog nusiunti žmogui, su kuriuo kyla problemų, tam tikro resurso sapalvos pavidalu, tačiau iš tiesų, pasąmonėje, jam atleidi, pažvelgi į pasaulį jo akimis. Po seanso tarsi savaime ima nebeerzinti valdinga mama, suabejoji ar tikrai be statuso, pinigų esu niekas (ar atvirkščiai, kad pinigai – tai didžiausias blogis), ar tikrai tavo vaikų tikslas – iki negalėjimo vesti tave iš kantrybės. Grįžus į aplinką kartais ima atrodyti, kad net aplinkiniai žmonės pasikeitę, gražiau su tavimi elgiasi. Socialinė panorama man buvo ta įkvepianti priemonė, kuria galima greitai ir gana neskausmingai pajudinti užsistovėjusias ir neįsisąmonintas nuostatas pakeisti efektyvesnėmis.

Socialinės panoramos metodai padeda save geriau pažinti ir tobulinti. Paprasta, įdomu, greita, veiksminga tiek trumpalaikėje, tiek (svarbiausia) ilgalaikėje perspektyvoje.



Lektorė - Asta Budvytienė.

Psichologė, Socialinės panoramos, Neurolingvistinio programavimo, asmeninio tobulėjimo specialistė.

Birželio 16 d., 9 val., Kaunas,  Daukanto g. 21, viešbutis "Metropolis".
Seminaro trukmė - 8 ak.val.


Vieno seminaro kaina 70 Lt. Dalyvaujantiems keliems specialistams iš vienos įstaigos taikoma 5 Lt nuolaida kiekvienam dalyviui.

Po seminarų bus įteikiami pažymėjimai.

Registracija telefonu: +370 601 14262 arba el. paštu mpkcentras@gmail.com. Registruojantis nurodyti savo vardą, pavardę, kontaktinį telefoną, darbovietę ir ar reikalinga sąskaita-faktūra.