Grupinė terapija


Taip, kaip mama vertino mus, taip mes išmokome vertinti save. Kol mokėmės pažinti pasaulį, sugėrėme visą informaciją iš tėvų ir susidarėme nuomonę apie save bei pasaulį.
Suaugusios moters vienas pagrindinių uždavinių – tapti mama pačiai sau. Ir ne tiesiog aklai nukopijuoti savo mamą, tačiau tapti sau tobula mama – tokia, kokios visuomet norėjosi. Išmokti suprasti savo poreikius ir atsakingai juos patenkinti.
Tai reiškia, nebandyti savo mamą pakeisti, nekaltinti jos už tai, kokia buvo. Kaltinti tėvus reiškia vengti prisiimti savo atsakomybę. Gydymas psichologinių traumų, tai nėra tėvų kaltinimas – tai yra prisiėmimas atsakomybės už tai, kaip dabar jaučiuosi, elgiuosi ir ką galiu padaryti, kad būtų geriau.
Šis audioseminaras tinka:
• Jei mama valdo ar manipuliuoja.
• Jei mama – geriausia draugė.
• Jaučiatės nepakankamai gera/protinga/sėkminga ir pan., savivertė žema.
• Kad ir kiek dirbate su savimi, neapleidžia jausmas, kad „kažko dar trūksta“.
• Kažkur pasąmonėje tikitės ar norite, kad mama pritartų, siekiate įtikti.
• Puikiai sekasi vienoje sferoje, bet nesiseka kitoje. Puikiai vadovauja n žmonių komandai, tačiau nesugeba pasakyti „ne“ savo antrajai pusei arba vaikams.
• Vis užsilipate ant to paties grėblio. Įsimyli ne tą ar vis ne tas darbas.
• Jaučiatės skolinga savo tėvams. Tad leidžiate laisvalaikius ir savaitgalius pas tėvus padėdama arba vis reikia mesti savo veiklas, kad lėkti pas tėvus. O jei ir pasirenka veiklą, pagal savo norus, tad vis graužia sąžinė, kad blogai elgiatės.
• Jaučiatės nepakankamai gera, pasiekusi, nuveikusi ir pan.
• Neretai žmonės sako: „protu suvokiu, kad tai nelogiška, neefektyvu, tačiau kitaip nesigauna“. Tas „kitaip nesigauna“ ir yra užsiprogramavę modeliai arba scenarijai, kurie padaro mus.
Dvasinėje literatūroje yra toks terminas „karminis mazgas“ ir sunkiausi, painiausi jie būna susiję su prigimtine šeima, tai yra, tėvu, motina ar abiems.
• problemų kyla su priklausomybėmis (tačiau įspėjame, kad šis ciklas gali būti tik papildoma priemonė, čia nėra priklausomybių gydymo programa!), esate nepatenkinta savo kūnu (tačiau ciklas taip pat nėra valgymo sutrikimų korekcijos programa).
Audioseminarų metu sužinosite:
1. Savęs pažinimas. Kas yra vidinė Mergaitė, Mama ir Suaugusi moteris. Kokie vaikystėje išmokti elgesio modeliai pasireškia dabar? Sužinosite, kaip atpažinti, kai įsijungia vidinio vaiko režimai. Išoriniai ir vidiniai barjerai, trukdantys suvokti savo giluminę problemą
2. Toksiškų mamų požymiai. Narcistinė mama, hipeglobojanti mama, bejėgė ar nusišalinusi mama. Tėvų manipuliavimo mechanizmai suaugusiems vaikams. Kitaip reaguoti į situacijas, ugdytis psichologinį atsparumą? Į ką dar gyvenime atsiremti, iš kur semtis stiprybės?
3. Suvokimas ir priėmimas, kad niekada nebus kitaip. Išgedėjimas savo netekties. Kaltės, gėdos, pykčio, nevilties, baimės ir kitų jausmų įveikimas.
4. Negatyvaus ryšio su mama silpninimas, nutraukimas. Ribos tėvams. Koks turi būti brandus santykis su mama?
5. Supratimas, kodėl mama yra tokia, kokia yra. Mamos priėmimas. Atleidimas.
6. Kaip tapti gera mama sau? Savo poreikių supratimas, priėmimas ir tenkinimas. Ką daryti, jei protas sako viena, o jausmai – kita?
7. Savęs, kaip suaugusios moters, įtvirtinimas dabartyje. Savo istorijos perrašymas. Užmezgimas brandesnio ir geranoriškesnio santykio su savimi.
Audioseminarus ves: Asta Petrauskienė, psichologė, kognityvinės elgesio terapijos, neurolingvistinio programavimo praktikė, tai pat savo darbe taikau kūno, schemų, įsisąmoninimu grįstos terapijos (mindfulness) terapijos metodus.
Gintarė Jurkevičienė - psichologė, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė.
Vitalija Mikutaitienė – psichologė, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė;
Programos trukmė: 7 audio įrašai, kurie bus atsiųsti kiekvieną ketvirtadienio vakarą. Audio įrašo trukmė 1 val. 30 min.
Taip pat gausite daug praktinių užduočių, kurias galėsite atlikti jums patogiu laiku. Tik reali praktika yra kelias į tikrus pokyčius!
p.s. viskas tinka ir santykiui su tėčiu.
Pradžia: rugsėjo 10 diena.
Audioseminarų ciklo kaina 99 eurai, sumokėjus iki rugpjūčio 20 dienos taikome NUOLAIDĄ ir mokymų paketas kainuos 69 eurus.
Registracija: mpkcentras@gmail.com. Jei kyla klausimų, drąsiai klausykite.

Ilgalaikė moterų asmeninio augimo grupė Kaune

Kviečiame moteris ir merginas Kaune prisijungti prie ilgalaikės moterų asmeninės augimo grupės. Grupinės terapijos pradžia spalio 1 diena. Geriausia investicija yra į save, savo asmeninį augimą ir tobulėjimą, psichologinių problemų sprendimą saugioje aplinkoje, viena kitą palaikant.

Ši grupė TAU tinka, jei:

  • ·         Nori atrasti savo vietą pasaulyje;

  • ·         Nori geriau pažinti save ir suvokti, ko nori gyvenime ir kaip, tai gauti;

  • ·         Nori išmokti mylėti, o ne kentėti santykiuose;

  • ·         Nori išmokti brėžti ribas kitiems žmonėms;

  • ·         Nori tapti laimingesnė ir gyventi kokybiškesnį gyvenimą;

  • ·         Nori išmokti psichologinių technikų, kurios padeda įveikti nerimą, stresą;

  • ·         Esi pasiruošusi keistis ar siekti naujų iššūkių, o viskas baigiasi rytoj ar nuo pirmadienio pradėsiu;

  • ·         Nori tobulėti santykiuose, profesinėje veikloje, tačiau vis prirūksta motyvacijos;

  • ·         Nori atsikratyti nuoskaudų;

  • ·         Tiesiog nori smagiai ir prasmingai praleisti laiką moterų draugijoje.

Grupę ves psichologės-psichoterapeutės: Gintarė Jurkevičienė ir Vitalija Mikutaitienė. Esame gerai susistygavusi komanda. Jau 8 metus intensyviai vedame mokymus įvairiomis psichologinėmis temomis bei konsultuojame individualiai. Sėkmingai organizavome moterims vasaros stovyklas. Mūsų ilgalaikis tikslas kurti ir burti moteris, kurios nori kartu džiaugtis gyvenimu, kartu spręsti problemas, kartu nepasiduoti gyvenimo iššūkiams, nepaskęsti praeities nuoskaudose.


Kadangi esame kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutės, tai grupinė terapija bus paremta šios terapijos principais, bus orientuota į pokyčius. TAI NĖRA EILINĖ MOTERIŠKUMO MOKYKLA, KURIOJE RAGINSIME SEGĖTI SIJONUS IR JAUSTIS KARALIENĖMIS. O remsimės tyrimais ir praktikoje patvirtintais metodais.

Grupės metu analizuojamos temos:

·         Kaip atsikratyti savo vidinių baimių?

·         Kaip paleisti praeities nuoskaudas?

·         Kaip mylėti, kad meilė neskaudintų?

·         Kaip rasti vidinių jėgų, kai svyra rankos?

·         Kaip nepamesti savo tikslų kasdienybės rutinoje?

·         Kaip brėžti ribas aplinkiniams?

·         Kaip problemas versti iššūkiais ir pasiekiamais tikslais?

·         Kokie santykiai su tėvais yra sveiki ir kaip to pasiekti?

·         Minčių keitimo galia;

·         Nerimo ir streso valdymas;

·         Kaip įveikti gėdą?

·         Emocinio šantažo auka ir nauda.

·         Įgytų įgūdžių įtvirtinimas.

13 susitikimų – 13 temų.

Lankymosi grupėje tikslas – sustiprėti kaip asmenybei, atrasti vidinę ramybę, išmokti mylėti save ir kitus, atsikratyti praeities nuoskaudų, nubrėžti ribas aplinkiniams t.y.: tapti laimingesne ir sveikesne asmenybe.

Grupėje galioja taisyklės, griežčiausia iš jų – konfidencialumas.

Vienas susitikimas per savaitę, kiekvienas trečiadienis nuo spalio 1 iki sausio 7 dienos. Nuo 18.00 val. iki 19.30 val. iš viso planuojame 13 susitikimų.

Visų susitikimų kaina – 260 eurų. Užsiregistravus ir sumokėjus iki rugsėjo 1 dienos taikoma nuolaida – 30 eurų.

Grupės dydis - iki 10 dalyvių.

Grupė yra atvira, t.y. jei yra laisvų vietų, prisijungti prie jos galima, bet kuriuo metu.

Pradedant lankyti grupinę terapiją reikia apsilankyti pas mus individualiai psichologo-psichoterapeuto konsultacijai, kad nuspręstume ar Jums grupė tinkama, išsikeltume tikslus. Konsultacijos kaina – 30€.

Grupės vieta: Taikos pr. 2, Kaunas

Registracija ir informacija:  mpkcentras@gmail.com.


Comments